Z myślą o dzieciach przygotowaliśmy szereg autorskich warsztatów łączących w sobie naukę i zabawę, między innymi:

– Jestem architektem – Czym właściwie zajmuje się architekt? Co to jest makieta i skala? Odpowiedź na powyższe i inne pytania dzieci otrzymają tworząc własne projekty. W pierwszej części spotkania obejrzymy architektoniczne inspiracje z całego świata, porozmawiamy o stylach, kierunkach i kulturach które kształtują architekturę. Dzieci wykreślą również zarys projektu. W drugiej części dzieci zbudują makietę klockową, z wybranego typu klocków, przedstawiająca wybrane rozwiązanie.  Podczas warsztatów dzieci poznają historie i ciekawostki związane z tworzonymi projektami. Warsztaty rozwijają szereg umiejętności oraz pozwalają sprawdzić się w różnych rolach, tu każdy znajdzie dla siebie miejsce i zadanie. Podczas wykonywanych prac dzieci otrzymuję przybory wykorzystywane przez architektów, miary, arkusze itp.

– Zbudowani – Jak zorganizowana jest praca na placu budowy? Czym jest łata? Jak korzystać z poziomicy? Jak bezpiecznie zorganizować plac budowy? Odpowiedź na powyższe i inne pytania dzieci otrzymają przygotowując własny plac budowy oraz wznosząc wybraną konstrukcję. Podczas warsztatów dzieci poznają specyfikę pracy na budowie oraz liczne ciekawostki, sprawdzą czy planowanie działa w praktyce. Podczas wykonywanych prac dzieci otrzymuję przybory wykorzystywane przez budowniczych, kaski, kamizelki, miary, metrówki, poziomice, łaty itp.

– Akcja integracja – warsztaty wykorzystujące gry, zabawy, klocki i ćwiczenia zespołowe. Nastawione na integrację uczestników. Akcja integracja pokazuje dzieciom, że praca wspólna jest niezbędna do wykonania postawionych przed uczestnikami zadań, o czym dzieci przekonują się same podczas ich realizacji.

– STEAM Kids –  (z wykorzystaniem klocków LEGO oraz Geniobotów) – warsztaty podczas których dzieci zarówno rozwiązują klockowe wyzwania konstrukcyjne, budują, kodują oraz programują przygotowane roboty. Odpowiednio przygotowane zabawy, gry i ćwiczenia wspomagają rozwój umiejętności społecznych, przyrodniczych, matematycznych, technicznych i artystycznych oraz rozwój małej motoryki i sprawności. W ramach zajęć klocki wykorzystywane są jako nośnik wiedzy, uatrakcyjniają zajęcia, wyzwalają pokłady dziecięcej ciekawości i sprawiają że zabawa staje się nauką.

Wszystkie z powyższych warsztatów dostosowujemy do grupy dzieci, przygotowując adekwatne do wieku i poziomu umiejętności zadania oraz materiały :).

Dysponujemy różnymi scenariuszami warsztatów, spośród których możecie Państwo dowolnie wybierać zajęcia odpowiednie dla Państwa grupy. Możemy również przygotować zajęcia łączące w sobie elementy kilku wybranych scenariuszy.

Prowadzimy również warsztaty manualne:
– warsztaty DIY (zrób to sam) –  dzieci samodzielnie przygotowują przedmioty, które po zakończonej zabawie zabierają do domu. Podczas w ramach zajęć tworzą różnorodne masy, pasty, gniotki. Dodatkowo poznają ich właściwości fizyczne i chemiczne, gdyż każdy z warsztatów zawiera również teoretyczne wprowadzenie i solidną porcję wiedzy :). Możemy przygotować wspaniałe Slime, piasek kinetyczny, ciastolinę i inne masy plastyczne.

– Fun factory – to nasza fabryka zabawy, czyli kreatywne warsztaty plastyczne podczas których dzieci korzystając z różnych technik plastycznych, pracując z formą, kształtem wykonują różnorodne prace plastyczne. Podczas zajęć dzieci kształtują wyobraźnię i małą motorykę. Uczestnicy warsztatów pod okiem trenera przygotowują wybrane przedmioty, takie jak: makramowe ozdoby, ekotorby, tekturowe rzeźby, płaskorzeźby, butelki sensoryczne, piasek kinetyczny czy geobordy.

Serdecznie zapraszam do rezerwacji warsztatów pod nr tel. 662 000 363 lub mailowo kontakt@budumi.pl.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Wydarzenia

Inne warsztaty
i wydarzenia

Zabawa i edukacja
w jednym miejscu

Dlaczego warto nas odwiedzić?

Dziękujemy za świetne 5 urodziny Antka. Pani ogarniająca dzieci, slimy, poczęstunek ( według gustu solenizanta ), balony na pożegnanie. I oczywiście mnóstwo klocków dookoła- wszyscy zachwyceni🙂

Monika (mama Antka, 5 lat)

Wspaniałe, oryginalne, nowe miejsce na mapie Gdańska. Córka była tam na półkoloniach, bardzo różnorodne zajęcia, miłe Panie, wszystko dobrze zorganizowane. Szczerze polecam!

Ewa (mama Lury, 8 lat)

Super miejsce dla dzieci ;) Różne rodzaje klocków,samochodziki dla mniejszych dzieci. Bezpieczna przestań zamykana na bramkę ;)Miejsce zarówno na pracę zdalną jak i na wypicie kawy herbaty. Pozdrawiamy;) i do zobaczenia.

Monika

Północki nas cieszą, poznaliśmy je w Portugalii. Różnica jest taka, że wynosiliśmy śpiące dzieciaki, tu trzeba "odłapać" młode i negocjować z nimi wyjście :D. Rozbawione, wybiegane, nakarmione [nie chipsy/ cukierki - zdrowsze przekąski], duma na pysz

Anna

Świetne miejsce na zabawę. Można budować, można burzyć, kulać, przesuwać, konstruować, fantazjować. Wspaniałe miejsce na organizowanie URODZINEK 🎈🎈🎈 i nie tylko. Rodzic też nie nudzi, każdy może znaleźć coś dla siebie. Byłam i polecam.

Klaudia

Opieka, klocki, kawiarnia. Super. Fajne zimowisko.

Katarzyna

Dzieciaki nie chcą stąd wychodzić... jesteśmy pod wrażeniem.

Anna

Świetne miejsce do spędzenia czasu z dzieckiem, zarówno maluszkiem jak i tym wiekszym.

Dominika

Bardzo dziękujemy za organizację 4. urodzin synka. Było wspaniale: kreatywnie, smacznie, maluchy zaangażowane we wspólną zabawę i najwyraźniej zadowolone 🙂 do zobaczenia wkrótce!

Marta

Świetne miejsce dla dzieci oraz dla ich rodziców. POLECAM W 100%!

Magda