Ruszyły zapisy na półkolonie letnie w BUDUMI. Tego lata przygotowaliśmy jeszcze bogatszą ofertę półkolonii dla dzieci oraz sporo nowości :). Poza klasyczną ofertę półkolonii i mini półkolonii stacjonarnych w BUDUMI w ofercie znajdziecie Państwo również półkolonie wycieczkowe (całodzienne wyjazdy i zwiedzanie Kaszub, Żuław i Powiśla) oraz COOL stację (półkolonie z wyjściami do ciekawych miejsc w Trójmieście).

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i rezerwacji terminów w najatrakcyjniejszej cenie FIRST MINUTE do 31.03.2023.

Tego lata zapraszamy dzieci na:
1. Półkolonie letnie (dzieci w wieku 7-12 lat)
2. Mini półkolonie (dzieci w wieku 4-6 lat)
3. Półkolonie wyjazdowe (dzieci w wieku 8-13 lat) – NOWOŚĆ

Terminy – Półkolonie dla dzieci w wieku 7-12 lat:
Turnus I – 26-30.06.2023 – do wyboru: Robotyka z LEGO lub Letni obóz w Hogwarcie
Turnus II – 03-07.07.2023 – Detektywi, na tropie przygody lub LEGO Challenge
Turnus III – 10-14.07.2023 – Sportowa gratka z Mario Bros lub Kulinarno-artystyczne lub COOL stacja (program A)
Turnus IV – 17-21.07.2023 – STEAM Factory lub Miejski survival
Turnus V – 24-28.07.2023 – Zakręcone laboratorium lub Letni obóz w Hogwarcie
Turnus VI – 31.07-04.08.2023 – Detektywi, na tropie przygody lub Kulinarno-artystyczne lub COOL stacja (program B)
Turnus VII – 07-11.08.2023 – Robotyka z LEGO lub Miejski survival
Turnus VIII – 14-18.08.2023 – Sportowa gratka z Mario Bros lub Zakręcone laboratorium
Turnus IX – 21-25.08.2023 – Detektywi, na tropie lub Letni obóz w Hogwarcie lub COOL stacja (program C)

W ramach półkolonii zapewniamy:
– opiekę w godzinach 7.30-16.30 (zajęcia edukacyjne 9.00-15.30)
– angażujące warsztaty tematyczne i wszystkie niezbędne materiały
– wykwalifikowaną kadrę, trenerów i instruktorów zajęć
– pyszny obiad, podwieczorek oraz napoje w ciągu dnia
– pobyt w miejscu stworzonym z myślą o dzieciach, nieskończoną zabawę tysiącami klocków
– atrakcje oraz aktywność na świeżym powietrzu
– dodatkowe atrakcje i wyjścia
Zniżki:
– dla stałych Klientów 5%
– dla rodzeństwa (kolejne dziecko -20 zł)
– na kolejny turnus (-20 zł)

Plan dnia „Półkolonii” i „Mini półkolonii”:
07.30-09.00 – Zbieranie się dzieci / Swobodna zabawa
09.00-09.30 – Spotkanie z wychowawcą
09.30-11.00 – Blok edukacyjny 1
11.00-11.30 – II śniadanie
11.30-12.30 – Blok edukacyjny 2
12.30-13.30 – Obiad
13.30-14.30 – Aktywność na świeżym powietrzu
14.30-15.30 – Blok edukacyjny 3 (w zależności od warunków atmosferycznych realizowany na świeżym powietrzu)
15.30-16.00 – Podwieczorek
16.00-16.30 – Odbiór dzieci / Swobodna zabawa

Opis turnusów półkolonii dla dzieci w wieku 7-12 lat

Półkolonie kulinarno-artystyczne z motywami z filmów i bajek – to kontynuacja naszych warsztatów dla dzieci. W ramach zajęć będziemy ważyć, komponować, mieszać, piec oraz tworzyć tematycznie powiązane prace artystyczne z wykorzystaniem różnych technik plastycznych i różnorodnych tworzyw. Efektem pracy dzieci będą genialne wypieki oraz piękne prace, które dzieci zabiorą ze sobą do domu. Aromatyczne ciasto, warzywne pasty smarowidła kanapkowe, zdrowe przekąski i genialne wypieki to tylko część z naszych propozycji. Ponadto solidna dawka ruchu i aktywności na świeżym powietrzu. Podczas warsztatów przygotujemy między innymi wypieki i prace nawiązujące do znanych i lubianych przez dzieci bajek i filmów takich jak: Sonic, Królik Piotruś, Alicja w krainie czarów, Shrek, Star Wars, Kot w butach, To Nie Wypanda, Luca, Sing, Avengers, Mulan i innych. Podczas warsztatów dzieci poznają liczne przepisy, techniki dekoratorskie i kulinarne. Podczas każdego z turnusów zaplanowaliśmy zupełnie inny program zajęć, warsztaty i prace. W ramach zajęć zaplanowaliśmy również czas na ruchu, aktywności na świeżym powietrzu, poranną rozgrzewkę, zabawy na naszej klockowej sali zabaw oraz wyjście do kina.

CoolStacja (3 terminy, 3 programy) – moc zabawy i atrakcji w miejskim stylu każdego dnia dzieci odwiedzą inne miejsce w ramach głównej atrakcji dnia. W planie wyjście do Centrum Nauki Hevelianum, Muzeum Archeologicznego, Laser Wars, Kina, Air Space, Experyment, Jump city, zajęcia sportowe w hali, na ściankę wspinaczkową oraz do jaskini. Oprócz głównej atrakcji każdego dnia dzieci będą również uczestniczyć w warsztatach konstrukcyjnych oraz zajęciach i zabawach ruchowych indoor i outdoor.
Podczas półkolonii nie zabraknie również ruchu, aktywności na świeżym powietrzu, porannej rozgrzewki oraz zabawy na naszej klockowej sali zabaw.
Program A (termin: 10-14.07.2023) – wyjście do: AIR Space (Gdynia), Centrum Nauki Experyment (Gdynia), Ścianka wspinaczkowa i jaskinia trolla (Gdańsk), park linowy Port Brzeźno (Gdańsk), Olivia star i ogród tropikalny (Gdańsk).
Program B (termin: 31.07-04.08.2023) – wyjście do: parku trampolin Jump city (Gdańsk), Centrum Nauki Hevelianum (Gdańsk), Muzeum Archeologiczne (Sopot), wspinalnia Murall (Gdańsk), Lemur park (Rumia)
Program C (termin: 21-25.08.2023) – wyjście do: Zoltar (Gdańsk), Muzeum Morskiego (Gdańsk), Crazy cars „Akademia driftingu” i kręgle (Gdańsk), Leśny ogród botaniczny „Marszewo” (Marszewo), Kolibki Adventure Park (Gdynia)

Robotyka z LEGO SPIKE Prime
Z myślą o miłośnikach robotyki przygotowaliśmy tydzień pełen warsztatów z Robotyki opartych na technologii LEGO Education. Warsztaty z LEGO SPIKE Prime rozwijają umiejętność krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów, bez względu na początkowy poziom umiejętności uczestnika. To również pierwszy poważny krok w kierunku programowania oraz pracy projektowej. Robotyka z LEGO SPIKE to fantastyczna zabawa oraz nauka programowania w jednym. A wszystko to w oparciu o autorski program LEGO Education. W ramach zajęć zaplanowaliśmy również czas na ruchu, aktywności na świeżym powietrzu, poranną rozgrzewkę, zabawy na naszej klockowej sali zabaw oraz wyjście na ściankę wspinaczkową.

Miejski survival
Półkolonie „Miejski survival” to miejsce dla poszukiwaczy wyzwań, wrażeń oraz amatorów ruchu. To również świetne warsztaty i przygody, wspólne budowanie leśnego obozowiska oraz schronień terenowych i sprzętów codziennego użytku. Podczas zajęć w terenie, dzieci poznają w praktyce sztukę kamuflażu i tworzenia szyfrów, map, tworzenie filtrów, układania paleniska czy sprawnego poruszania się po lesie. W ramach zajęć zaplanowaliśmy również czas na ruchu, aktywności na świeżym powietrzu, poranną rozgrzewkę, zabawy na naszej klockowej sali zabaw oraz wyjście na ściankę wspinaczkową.

Sportowa gratka z Braćmi Mario
„Sportowa gratka z Braćmi Mario” to turnus pełen ruchu, zajęć i zabaw sportowych oraz solidna dawka endorfin. Na uczestników czeka codzienny poranny rozruch, zajęcia ruchowe indoor oraz na świeżym powietrzu oraz tory przeszkód niczym w grze Mario Bros. Sportowa gratka to wyjątkowy fabularny turnus z przygodami Braci Mario w tle. Podczas tygodnia pełnego zabaw i zajęć ruchowych dzieci krok po kroku rozwiązują zagadki, aby odnaleźć ukryty skarb „Super moc”. Oczywiście na dzieci czeka również moc fantastycznych, różnorodnych warsztatów, w tym mi.in.: tworzenia gier, Power Ups (złote gwiazdki), super Mario pizza, budowy fortu Mario, super turnieju oraz wyjście do parku linowego. W ramach zajęć zaplanowaliśmy również czas na ruchu, aktywności na świeżym powietrzu, poranną rozgrzewkę, zabawy na naszej klockowej sali zabaw oraz wyjście do parku linowego i na dysk golfa.

Letni obóz czarodziei (HP)
To kontynuacja naszych półkolonii opartych na motywach Harrego Pottera. Tego lata na miłośników magii czekają zupełnie nowe zadania i wyzwania prosto z Hogwartu. Podczas zajęć dzieci wezmą udział w angażujących lekcjach magii, opieki nad magicznymi stworzeniami, tworzenia eliksirów, zielarstwa, numerologii, zaklęć oraz astronomii. Podczas zajęć między innymi stworzymy własne Niuchacze, przygotujemy bal czarodziei i tematyczne przekąski, zrobimy wielosokowe Slime oraz ziołowe eliksiry i kule a podczas terenowej gry miejskiej odnajdziemy ukryte smocze jaja. W czasie tematycznych warsztatów rozszyfrujemy magiczne runy, złapiemy latające klucze oraz stworzymy Remembral Nevila. W ramach zajęć zaplanowaliśmy również czas na ruchu, aktywności na świeżym powietrzu, poranną rozgrzewkę, zabawy na naszej klockowej sali zabaw oraz wyjście do Muzeum Iluzji.

Detektywi, na tropie przygody
To fabularne półkolonie inspirowane powieścią o Enoli Holmes. Pełne wciągających zagadek i motywów detektywistycznych. Podczas półkolonii dzieci każdego dnia rozwiązują krok po kroku specjalnie dla nich przygotowaną zagadkę. Podczas tygodnia pełnego zagadek, zwrotów akcji i przygód wraz z dziećmi przygotujemy super laboratorium detektywistyczne oraz przeprowadzimy niesamowite eksperymenty aby rozwiązać zagadki. Podczas zajęć będziemy rozwiązywać szukać, tropić , dopasowywać, odgadywać, zbierać wskazówki i tworzyć mapy detektywistyczne. Podczas zajęć w terenie zgłębimy sztukę czytania map, poznamy tajne szyfry, będziemy ćwiczyć spostrzegawczość, uważność oraz różne rodzaje pamięci (np. pamięć fotograficzną, wzrokową i słuchową). Detektywi pokonają również pokój przeszkód, a nabyte umiejętności sprawdzimy podczas gry śledczej w terenie. Nasza niesamowita pracownia detektywistyczna jest pełna niezwykłych gier planszowych, które rozwijają u dzieci umiejętność logicznego myślenia, planowania, spostrzegawczość oraz refleks. Detektywi na tropie przygody to idealny wybór dla miłośników zagadek i aktywności. W ramach zajęć zaplanowaliśmy również czas na ruchu, aktywności na świeżym powietrzu, poranną rozgrzewkę, zabawy na naszej klockowej sali zabaw oraz wyjście do Hevelianum.

STEAM Factory – jak stworzyć podziemne miasto, śmiecholot czy wydostać turystów z bezludnej wyspy odpowiedzi i rozwiązania na te oraz inne zagadki stworzą dzieci podczas półkolonii. STEAM Factory to fabryka wyobraźni, tydzień pełen angażujących zadań i case study, warsztatów z wykorzystaniem robotów, metody DIY oraz majsterkowania. Podczas zajęć dzieci będą pracowały metodą projektową, doskonaląc w ten sposób umiejętność pracy w zespole, podziału zadań, zarządzania czasem, negocjowania oraz podejmowania decyzji. Rozbudzimy ciekawość, kreatywność, wyzwolimy potencjał dzieci. W ramach warsztatów w myśl edukacji STEAM będziemy wykorzystywać wiedzę i umiejętność z zakresu nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. Podczas półkolonii nie zabraknie również ruchu, aktywności na świeżym powietrzu, porannej rozgrzewki oraz zabawy na naszej klockowej sali zabaw oraz wyjście do parku linowego.

Zakręcone laboratorium – to pole do odkrywania i twórczej zabawy z chemią, fizyką, technologią w tle. Podczas zajęć będziemy wykorzystywać druk 3D, tworzyć złudzenia optyczne, tworzyć roboty, wykonywać szalone eksperymenty chemiczne oraz odkrywać właściwości rożnych substancji. Półkolonie składają się z tematycznych dni warsztatowych nawiązujących do żywiołów ziemi, powietrza, wody i ognia. Ostatni dzień stanowić będą eksperymenty i warsztaty nawiązujące do kosmosu. Co nas czeka? Między innymi tworzenie buzującej planety, eksperymenty ze światłem i tworzenie hologramów, generator tęczy, księżycowe skały oraz projektowanie miasta robotów. Ponadto aktywność i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu i w klockowej sali zabaw oraz wyjście do Hevelianum.

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu t. 662 000 363, kontakt@budumi.pl

Wydarzenia

Inne warsztaty
i wydarzenia

Zabawa i edukacja
w jednym miejscu

Dlaczego warto nas odwiedzić?

Dziękujemy za świetne 5 urodziny Antka. Pani ogarniająca dzieci, slimy, poczęstunek ( według gustu solenizanta ), balony na pożegnanie. I oczywiście mnóstwo klocków dookoła- wszyscy zachwyceni🙂

Monika (mama Antka, 5 lat)

Wspaniałe, oryginalne, nowe miejsce na mapie Gdańska. Córka była tam na półkoloniach, bardzo różnorodne zajęcia, miłe Panie, wszystko dobrze zorganizowane. Szczerze polecam!

Ewa (mama Lury, 8 lat)

Super miejsce dla dzieci ;) Różne rodzaje klocków,samochodziki dla mniejszych dzieci. Bezpieczna przestań zamykana na bramkę ;)Miejsce zarówno na pracę zdalną jak i na wypicie kawy herbaty. Pozdrawiamy;) i do zobaczenia.

Monika

Północki nas cieszą, poznaliśmy je w Portugalii. Różnica jest taka, że wynosiliśmy śpiące dzieciaki, tu trzeba "odłapać" młode i negocjować z nimi wyjście :D. Rozbawione, wybiegane, nakarmione [nie chipsy/ cukierki - zdrowsze przekąski], duma na pysz

Anna

Świetne miejsce na zabawę. Można budować, można burzyć, kulać, przesuwać, konstruować, fantazjować. Wspaniałe miejsce na organizowanie URODZINEK 🎈🎈🎈 i nie tylko. Rodzic też nie nudzi, każdy może znaleźć coś dla siebie. Byłam i polecam.

Klaudia

Opieka, klocki, kawiarnia. Super. Fajne zimowisko.

Katarzyna

Dzieciaki nie chcą stąd wychodzić... jesteśmy pod wrażeniem.

Anna

Świetne miejsce do spędzenia czasu z dzieckiem, zarówno maluszkiem jak i tym wiekszym.

Dominika

Bardzo dziękujemy za organizację 4. urodzin synka. Było wspaniale: kreatywnie, smacznie, maluchy zaangażowane we wspólną zabawę i najwyraźniej zadowolone 🙂 do zobaczenia wkrótce!

Marta

Świetne miejsce dla dzieci oraz dla ich rodziców. POLECAM W 100%!

Magda
banner